Průvodce bruskami


Průvodce bruskami Glami Nails

Bruska na nehty je základním přístrojem pro všechny nehtové stylistky. Její používání šetří čas a ruce stylistek a zaručuje konzistentní výsledek. Brusek je k dispozici velké množství a při jejím výběru by se měly nehtové stylistky řídit hlavně podle toho, jak často a k jakému účelu ji budou využívat.


Typ použití

Pokud potřebujeme brusku jen jednou za čas, například na úpravu vlastních nehtů nebo nehtů několika kamarádek, bohatě postačí některý z modelů pro domácí použití. Pokud však budeme brusku používat každý den  dobu několika hodin, bez brusky pro profesionály se neobejdeme.

Bruska na nehty
Simple Pen
Bruska na nehty
Easy Drill

Typ napájení

S rozdělením brusek pro domácí použití a pro profesionály souvisí i způsob jejich napájení. Menší brusky pro domácí použití jsou většinou napájeny pomocí baterií. Jejich výhodou je tak snadná přenositelnost, kterou oceníte především při pedikúře, a nižší cena. Baterie některých modelů navíc vydrží i celý den používání, a tak jsou pro domácí použití více než dostatečné.

Brusky pro profesionály bývají napájeny spíše z elektrické sítě, a tak nejsou přenositelné. Jsou však vždy připraveny k použití a mají také většinou mnohem delší životnost a často také vyšší výkon.

Způsob ovládání

Brusky na nehty se ovládají buď tlačítky, dotykovým displejem přímo na těle brusky, nebo nožním pedálem. Modely s nožním pedálem zabírají více místa, ale jejich ovládání bývá rychlejší a lze plynuleji měnit rychlost otáček.


Bruska na nehty
Sierra Drill
Bruska na nehty
Marathon Drill

Počet otáček

Jedním z kritérií při výběru vhodné brusky na nehty může být i počet otáček. U různých modelů se liší nejen maximální počet otáček, ale i počet stupňů, mezi kterými je možné přepínat a plynulost přepínání. Většina modelů také umožňuje přepínání směru otáček a rychloupínání frézek do brusky.


Důležité je nevybírat správnou brusku na nehty jen podle ceny, ale spíše podle funkcí, které potřebujeme. Někdy mají levnější modely lepší výbavu než modely dražší nebo můžeme zbytečně platit za funkce, které při své práci ani nevyužijeme. Samozřejmostí by však měl být tichý chod, který nebude rušit zákaznice a minimální vibrace při používání.


Všechny brusky na nehty v naší nabídce naleznete zde.